Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: PO i Nowoczesna zmieliły 400 000 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy

dodano 5 dni temu, 2018-01-11 w kategorii: Informacje

 
- Jesteśmy zszokowani tym, co się wczoraj w Sejmie wydarzyło. 400 000 podpisów zostało zmielonych przez partie, które deklaratywnie popierają prawa kobiet. Przychodziły na protesty, twierdziły, iż bardzo im zależy, aby ten projekt był procedowany – oceniła Anna-Maria Żukowska odrzucenie przez Sejm projektu „Ratujmy Kobiety 2017”. -  Mam pytanie do przedstawicielek i przedstawicieli PO i Nowoczesnej: jak Wam nie wstyd, jak możecie dziś patrzeć w lustro? – dopytywała rzeczniczka prasowa SLD.
 
- Do kosza nie powędrowało tylko 400 000 podpisów, ale również ogromne społeczne emocje. Partie polityczne, które są za to odpowiedzialne powiedziały w ten sposób, iż prawa kobiet w ogóle ich nie interesują – oświadczyła Katarzyna Piekarska, radna SLD na Mazowszu.  
 
- Nie spodziewałam się po pani profesor Pawłowicz, iż ona zagłosuje za skierowaniem projektu „Ratujmy Kobiety 2017” do komisji. Nie zrobili tego posłowie Platformy i Nowoczesnej. Często mówi się o zjednoczonej opozycji, niestety nie ma się dziś z kim jednoczyć – podkreślił Piekarska.
 
- Jarosław Kaczyński zachował się o wiele bardziej przyzwoicie od posłów PO i Nowoczesnej. Jest to niezwykle dla mnie przykre, nie jako polityka, ale osoby, która te podpisy zbierała – poinformowała. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  dzisiaj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  dzisiaj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  dzisiaj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  wczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  wczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  wczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.