Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Taka rozmowa to więcej niż dwa monologi

dodano 5 dni temu, 2018-01-11 w kategorii: Informacje

- To dobra wiadomość, że spotkanie (Mateusza Morawieckiego z Jean-Claude'em Junckerem - przyp. red.) miało dwie części, czyli i wspólną kolację. To jest taki zwyczaj w Brukseli czy Strasburgu, że liderzy po prostu znają się osobiście, spotykają się i rozmawiają. Zawsze taka rozmowa to dużo, dużo więcej niż dwa monologi - powiedział radiowej Jedynce prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany SLD.
 
- Tego typu optymizm jest uzasadniony, aczkolwiek nie zapominajmy o tym, że optymizm optymizmem ale Komisja i Rada będą podchodzić bardzo rzeczowo do sprawy. Dużo pracy przed nami - powiedział Bogusław Liberadzki.
 
Gość przypomniał też, że przewodniczący Jean Claudem Junker podkreślił, że "nie chce iść na wojnę z Polską" i że Bruksela i Warszawa muszą się "dobrze zrozumieć". - Mamy wciąż prawie 3 miesiące, aby na te rożne pytania, które sformułowała Komisja Europejska, uzyskać odpowiedzi. Rząd pracuje nad przygotowaniem białej księgi reformy systemu sądowniczego - to też jest potrzebne. Mamy wyznaczone kolejne spotkania, a czegoś takiego jak kalendarz spotkań wcześniej nie było - ocenił Bogusław Liberadzki.
 
Słuchaj całej rozmowy z prof. Bogusławem Liberadzkim w Sygnałach Dnia, kliknij tu.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  dzisiaj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  dzisiaj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  dzisiaj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  wczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  wczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  wczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.